Eczane tabela fiyatları diye düşünüyorsanız eğer ücretleri değişiklik gösterebilmektedir. En başta eczane tabelasının ölçüsü fiyatın belirlen dirilmesindeki baş etmen olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda eczane olarak kullanacağınız dükkânın köşede bir yerde konumu bulunuyorsa çift tarafa da tabela yaptırmanız gerekmektedir. Böyle bir durumda da ödeyeceğiniz tutarlar biraz daha fazla olacaktır.

Ortalama olarak eczane tabelası fiyatları sorusu için verilebilecek cevap 4000-5000 TL’dir. Tabela imalatı ve montajı için seçeceğiniz yerler size farklı fiyatlandırmalar sunacaktır. Böyle bir durumda da tabela yaptıracağınız il ve ilçeye göre fiyatlar değişiklik gösterebilir. Kullanılacak olan malzemeler, yapılacak işçilik ve de montaj işlemleri de ayrı bir fiyatlandırmanın olmasına neden olabilir.

Eczane tabelaları 2 çeşittir. Birisi düz bir şekilde duvara asılan büyük tabelalardır, diğeri ise yan bir şekilde duran E harfinin bulunduğu kırmızı ışıklı tabelalardır. Bu e harfli ve kırmızı ışıklı eczane tabela diye sorarsanız da eğer ortalama 1500 ile 3000 arasında fiyatları değişebilmektedir.

Eczane Tabela Ölçüleri

Eczane tabela ölçüleri resmi olarak belirlenmiş bazı kurallara göre yapılmaktadır. Kanunlar ile belirlenmiş olan bu ölçüler, tabela yapılacak yerler tarafından bilinir. Bu yerler de kanunlara uygun olacak şekilde sizler için tabela hazırlarlar. Böylelikle de sorunsuz bir şekilde eczane açtıktan sonra tabela yaptırabilirsiniz.

Eczane tabela ölçüleri seçmiş olduğunuz dükkânın boyutuna uygun olarak ayarlanmaktadır. Bu sayede de belirlenen ölçüler küçülterek ya da büyülterek size uygun bir halde işçiliği yapılır. Kırmızı ve beyaz renkte yapılan bu tabelalarda zemini 200 cm olan bir tabela için beyaz tabela kısmı 250×50 cm, kırmızı kısım 200×45 cm olacak şekilde yapılması gerekmektedir. ECZANE yazısı 25 cm yüksekliğinde olurken eczane ismi ise 9 cm yüksekliğinde olacak şekilde ayarlanır.

Farklı standartlarda tabelalar bulunmaktadır. Siz dükkân ölçüsünü tabela yaptıracağınız yere verdiğiniz sürece sizlere en uygun tabelayı ve ölçülerini sizlere sunarlar. Ayarlanan boyutlar hesaplandıktan sonra doğru oranda büyültülür ve buna göre bir fiyat biçilir. Daha sonrasında imalat işlemlerine geçilir. Dilerseniz bir önceki konumuz olan “E Logo Nedir Eczane” inceleye bilirsiniz.